Studded Tube / nailhead tub

Përshkrim i shkurtër:


 • Port: Shanghai
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Për një citat të Shpejtë ju lutem specifikoni:

  Tub / tub: diametër, trashësi gjatësi dhe specifikim material dhe nëse skajet janë sheshte ose saldim prepped.

  Studs: Diametri, gjatësia ose lartësia, numri per rresht periferik / ose katran periferik, plus fushë vertikale dhe specifikimet materiale. Numri i rreshtave të studs dhe gjatësisë të thjeshtë në fund.

  Ofrimit të nevojshme.

  Opsione:

  sasi të vogla

  Qepur bërë madhësive

  tuba studded janë në dispozicion në materialet e mëposhtme dhe kombinimet e tyre:

  Carbon Çeliqet ASTM A510 klasën 1005 në 1010.

  Aliazh Çeliqet T2 , T12 , T11 , T22 , T5 , T9 , P2 , P12 , P11 , P22 , P5 , P9

  Çelik TP304L , TP304H , TP321 , TP321H , TP347 , TP347H , TP316 , TP316L

  notat tjera materiale mund të jetë prodhuar sipas kërkesës.

  Specifikimi i tub studded

  Base Tube OD
  (mm)
  Base Tube Trashësia (mm) Tube Lartësia
  (mm)
  Tub Koha (meter)
  60 mm ~ 219 mm 4.0 mm ~ 20 mm 10 mm ~ 38 mm 1-25m
  Base Tube Materiali: A106GrB, A335 P5 / P9 A204 TP304
  Stud Materiali: CS ANSI 410, SS304 5% Cr-1 / 2Mo

  Aplikimi i tubave studded

  Tubat prej çeliku studded janë përdorur në vend të tubave finned për transferimin e nxehtësisë në industritë përpunuese, në përgjithësi në furrat, turbinat me gaz, gjuajtur ngrohje dhe aplikacionet furre ku sipërfaqja është e ekspozuar në një mjedis shumë gërryes dhe ku shumë të pista streams gazit kërkojnë pastrimin të shpeshta apo agresive . Tuba studded janë dy ose tri herë sheshi i tubave të lehta. Për shkak të përdorimit të Tubes studded, forca të nxehtë mund të merret si e njëjtë si rrezatimi në dizajn të arsyeshme. studded Tubes prodhuar nga kompania jonë të miratojë rezistencë metodë saldim. Procesi saldim është i kontrolluar nga programi PLC. Feeding motorike dhe përdorimin e diplomimit motor ndihmës. Numri studded mund të vendosen nëpërmjet ndërfaqes njeriut-kompjuter. Parametri diplomimit dhe kompensimin koeficienti mund të vendosen në përputhje me kërkesat teknike për të siguruar cilësinë dhe saktësinë e produkteve.

  Prodhimi i tubave studded

  Të studs çeliku janë automatikisht rezistenca ngjitur në tub, duke prodhuar saldimet me cilësi të lartë falsifikuar. Procesi i saldimit mundëson kombinimin e ndonjë notave për studs dhe tub: karbonit, aliazh të ulët, Çelikë çelik dhe lidhjeve të lartë nikel. tuba çeliku aliazh janë stres i lehtësuar pas studding, sipas specifikimeve përkatëse për klasën dhe klasën e çelikut të përdorura. Për shkak të lehtë të tyre relative e pastrimit, tubave apo tubacioneve studded kokë gozhdë janë përdorur në furrat dhe qëlloi ngrohje si një alternativë për frekuencë të lartë ngjitur finned tuba kudo aplikimi procesi është i tillë që fouling rëndë të sipërfaqes së jashtme mund të ndodhë.

  Të studs janë të bashkangjitur në tub në diametralisht të kundërta palë rreth e qark me saldim me rezistencë elektrike për të siguruar një lidhje të lartë të integritetit për forcën dhe rrjedhën e ngrohjes. diametër Stud, lartësia dhe katran mund të specifikohet në baza individuale.

  Test i tubave studded

  testet saldim janë kryer si një gjë e natyrshme për të siguruar efektivitetin e kurvar të bonove tub. Përpunimi termik i tubit përfunduar studded është kryer kur është e nevojshme. Duhet fouling përfundimisht të reduktuar performancën e procesit të pajisjes, sipërfaqja studded mund të pastrohen në mënyrë efikase nga Shot prish pa dëmtuar materialet. Një rrymë elektrike është aplikuar nga lidhur në kurvar dhe tub dhe theresistance në këtë qark prodhon nxehtësinë e nevojshme për saldim. rezistenca maksimale dhe ngrohje për këtë arsye maksimale ndodh në kufirin mes kurvar dhe tub. Presioni për të ecur kurvar dhe tub së bashku në pikën e ngrohjes maksimale është aplikuar nga forma të ndryshme të përpunim mekanik. Këto procese Saldim me rezistencë të prodhojnë një lidhje të fortë mes metalurgjik kurvar dhe tub duke minimizuar ngrohjes zonën e prekur (haz) në tub. Përdorimi i presionit për të krijuar studs dhe tub bashku ndihmon për të minimizuar dhëna ngrohjes e nevojshme për të bërë bashkoj. Ky produkt është përdorur në ngrohje gjuajtur nën presion shumë të lartë dhe temperatura kryesisht në rafineritë e naftës.

  Studding e tubave deri në 8 inç dia dhe kurvar diametër deri në 18mm mund të furnizohen në çelik karbonit, aliazh çeliku dhe tubave prej çeliku inox.

  Avantazhet e çeliku Studs:

  1) sipërfaqe kënaqshme lidhje, pak humbjen e nxehtësisë.

  2) kursit lidhje saldimit i lartë se 90 përqind.

  3) Nuk ka nevojë të pushtetit saldim, vështirë se çdo tym saldim

  4) Zona e ngushtë të nxehtë në sipërfaqe, nuk ka pishinë të shkrirë, pa shkatërruar indet e tub bazë.

  5) Parametrat Saldim janë të vendosur në mënyrë rigoroze për të siguruar cilësinë e tubit pjesa më e madhe studded dhe për të shmangur paqëndrueshmërinë e operacionit manual

  Paketimi dhe Trajtimi:

  Paketimi i saktë i tubave finned dhe studded është shumë e rëndësishme për të garantuar transportin e tyre të sigurt në destinacionin përfundimtar. fletët finned dhe pjesë studded janë shumë të ndjeshëm ndaj çdo ndikimi gjatë transportit. KeHeng merr përgjegjësinë e plotë për paketimin e sigurtë të këtyre produkteve. Ne zakonisht përdorin arka druri, arka çeliku, dhe kuti druri për paketim, pas së cilës arka apo kuti mund të ngarkohet në kontejnerë inter-modale për transportin detar, ose në kamionë për transportin me rrugë tokësore.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !