ИБЦ Агитатор

Краток опис:


 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T
 • ФОБ Цена: US $ 960 ~ 5000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 50 комплети
 • детали за производот

  Тагови производ

  IBC контејнер активатор се користи за хомогенизирање, суспендирање и растворање на течности во IBC контејнери. KEHENG мешање има разни електрични агитатори погоден за различни апликации.

  Вител технологија гарантира дека течноста е преместена од дното нагоре во вител, па вашиот производ се меша хомогено без купчиња и го спречува супстанции од решавање на одредување на дното.

  Нашите IBC контејнер агитатор е  “Plug and Play”, which means that you can get started immediately once the stainless steel bracket is placed on top of the IBC container and fixed with the clamps.

  Овој вид производи сопствени компактна структура, ниска потрошувачка на енергија, ниска бучава и висока ефикасност. Тоа е лесно и безбедно да работат.

  Ако треба да се меша серии со ИБЦ или тапани често, исто така можете да користите статив агитатор за побрзо ракување и процес. Опремен со електричен крик и разни безбедносни мерки тие стојат агитатори се вистински додаток за вашиот процес опрема.

  Ако би сакале да се истовремено се меша и се пумпа вашиот производи ние исто така може да ви понуди решенија.

   

  агитатор Параметар

  моторни Бренд Изборен
  редуктор Bland Изборен
  моќност на мотор 0.37KW / 1 тон
  Кол. на вратило 35мм / 1 Тон
  Должина на оска Според висината на IBC контејнер
  Ротација брзина 60rpm / 1 тон
  Работно коло ефикасна коло
  материјал Јаглероден челик, нерѓосувачки Steel304, од не'рѓосувачки челик 316 и кориснички

  апликација

  - Миксери за хемиската индустрија
  - Миксери за пилот постројки и истражување
  - Миксери за бои, лакови и лепила
  - Миксери за храна и пијалоци
  - Миксери за (отпад) третман на вода, за прочистување на водата и флокулација
  - Миксери за лекови и козметика
  - Миксери за сол и шеќер решенија
  - Миксери за бои и пигменти


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !