CV-ТИП

Краток опис:


 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T
 • ФОБ Цена: US $ 1.280 ~ 160000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 50 комплети
 • детали за производот

  Тагови производ

  Воведување на миксер страничен влез CV-Тип:

  Инсталирање на несакани влез миксер во резервоарот за масло, се користи за мешање на масла или друг медиум, а потоа се постигне целта на усогласување, пренос на топлина, хомогенизација и спречување на таложење седименти. Користејќи се со оваа опрема има многу предности, како што се мали инвестиции, лесен за ракување, висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија, ниска статички електрична енергија произведена во средните и гаранција за квалитетот на производот.

  CV-Type страничен влез миксер може да се инсталира во нафта резервоар, резервоар за подмачкување, тапан нафта, парафин резервоарот и некои резервоари за складирање на адитиви и други медиум кој треба да се меша.

  Замав агол промени на CV-Type страничен влез миксер
  променлива вметнување тип Агол агитатор се користи за да се спречи таложење на седименти, и промената на ротација агол како што следува

  ТИМ 图片 20180608104357

  материјал
  Материјалот може да биде: Q235B, 45 #, јаглероден челик со гума, јаглероден челик со П.К., јаглероден челик со тефлонски, јаглероден челик со FRP, јаглероден челик емајл, 304 СС, 316L СС, 2205 дуплекс нерѓосувачки челик, 2507 дуплекс нерѓосувачки челик , 904L Супер аустенитно нерѓосувачки челик, 1,4529
  Забелешки: материјалот на сите делови миксери "може да биде нарачана во согласност со локалните работна состојба, мешање на средни и барањата на клиентите.

   

  Технички Датум на состојба на миксер несакани влез CV-Type
  тип Моќност (kW) Редуктор-F Редуктор-K Премиерот надвор форма Димензии (мм)
  Вратило брзина (r / min) H L1 Вратило брзина (r / min) H L1 L2 L Е F G L ри
  CV 15,18.5 50 ~ 350 800 390 50 ~ 350 1060 275 400 600 ~ 1500 φ660 φ806 φ870 560 ~ 700 20-φ30
  CV 22 50 ~ 350 800 390 50 ~ 350 1060 275 400 φ660 φ806 φ870 20-φ30
  CV 30 50 ~ 320 890 530 50 ~ 350 1240 395 450 φ750 φ900 φ970 24-φ33
  CV 37,45,55 50 ~ 320 890 530 50 ~ 350 1240 395 450 φ750 φ900 φ970 24-φ33

  CV


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !